Kurs USD/JPY pozostaje nastawiony na wzrost, ale akcja cenowa pozostaje przesadzona. Oznacza to, że USD/JPY nadal faworyzuje pozycje długie, ale wskaźnik względnej siły (RSI) utworzył negatywną dywergencję i wyszedł z warunków wykupienia. To powiedziawszy, kurs USD/JPY może cofnąć się z maksimów YTD do następnego poziomu wsparcia na 11 lipca, kiedy nastąpił wysoki poziom wsparcia na poziomie 137,75.

Jeśli powyższy scenariusz się spełni, następne wsparcie dla USD/JPY wyniesie 137,00. Poniższa przerwa odsłoni dzienne minimum 1 lipca na poziomie 134,74, a następnie minimum 23 czerwca na 134,26. z drugiej strony pierwszym oporem pary USD/JPY byłaby wartość 139,00. Naruszenie tej ostatniej odsłoniłoby szczyt YTD na poziomie 139,38, a następnie 140,00.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.