Kurs GBPUSD spadł po nieco bardziej gołębim niż oczekiwano komunikacie BoE. Zdaniem ekonomistów HSBC, Cable prawdopodobnie będzie musiała zmierzyć się z dalszą presją spadkową, biorąc pod uwagę cykliczną rozbieżność między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi.

PODSTAWOWE PRZESŁANIE JEST GOŁĘBIE
„Chociaż BoE zrównał się z podwyżką 75 pb dokonaną przez Fed, istniała wyraźna różnica w kwestii tego, gdzie stopy mogą osiągnąć szczyt w przyszłości. Bank Anglii zauważył, że chociaż wymagane byłyby dalsze podwyżki stóp, ostatecznie oznaczałoby to wejście „do szczytu niższego niż wyceniony na rynku finansowym”. Stoi to w bezpośredniej sprzeczności z Fed, który zaobserwował, że wskazówki dotyczące stopy końcowej prawdopodobnie będą musiały wzrosnąć, nawet jeśli tempo podwyżek prawdopodobnie zwolni. Podsumowując, jest to bardzo otrzeźwiająca wiadomość dla gospodarki Wielkiej Brytanii i dla funta”.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.