Długi weekend w USA zapewnił nieco spokojniejszy ton na rozpoczęcie nowego tygodnia, ale spodziewaj się, że dzisiaj sytuacja zacznie się poprawiać.

Jak dotąd akcje zachowują spokój, a kontrakty terminowe w USA wzrosły o około 0,5% w porównaniu z wczoraj io około 1,4% do 1,7% w porównaniu z piątkowymi poziomami. Jest to mile widziany oddech dla akcji po strasznym pokazie w zeszłym tygodniu. Ale na razie nadal wydaje się, że jest to moment „złapania oddechu” pośród tego, co ludzie nazywają „rynkiem niedźwiedzi”. To powiedziawszy, należy uważać na to, że wzrosty bessy mogą być dość silne.

Na rynku walutowym dolar pozostaje przez większość czasu niewiele zmieniony i dzisiaj jest ponownie nieco bardziej miękki. Technika w grze jest nadal mniej więcej taka sama jak wczoraj i w piątek. USD/JPY nadal flirtuje z uchwytem 135,00:

USDJPY D1 21-06

Patrząc w przyszłość, nie ma zbyt wielu publikacji ekonomicznych, które mogłyby wstrząsnąć Europą. W związku z tym ogólny nastrój ryzyka będzie kluczowym czynnikiem wpływającym na nastroje handlowe, zanim Wall Street wkroczy do walki później.

0600 GMT – Szwajcaria Dane o bilansie handlowym w maju
0900 GMT – Strefa euro Saldo rachunku bieżącego w kwietniu
1000 GMT – Wielka Brytania Czerwiec Trendy CBI łączna liczba zamówień

To wszystko na nadchodzącą sesję. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w nadchodzących dniach i powodzenia w handlu! Bądź tam bezpieczny.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.