Podatnicy mają teraz czas do 14 grudnia 2022 r. na zgłoszenie organom podatkowym wszelkich pominięć lub błędów dotyczących zeznania podatkowego za 2022 r. Jednak niektórych pozycji nie można poprawić online, ale wymagają one złożenia papierowego formularza.
Podatnicy, którzy popełnili błąd lub zapomnieli podać informacje w zeznaniu podatkowym za 2022 r., mają teraz możliwość korekty niektórych elementów online. Usługa telekorekty administracji podatkowej została otwarta 3 sierpnia 2022 r. i zostanie zamknięta 14 grudnia. Jest dostępny tylko na stronie internetowej, a nie w aplikacji na smartfony i tablety, określa Capital .

Jak uzyskać do niego dostęp?
Aby uzyskać do niego dostęp, musisz przejść do konkretnego miejsca na impots.gouv.fr, łącząc się za pomocą swoich identyfikatorów lub przez FranceConnect. Opcja korekty jest wtedy dostępna po kliknięciu przycisku Przejdź do korekty online. Następnie można modyfikować różne informacje, takie jak dochód, osoby pozostające na utrzymaniu, ulgi podatkowe i kredyty, a nawet podatek od majątku od nieruchomości (IFI).

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.