Bitcoin cofnął się nieco w środę, ale znalazł wsparcie aż do poziomu 20 000 USD. Gratulacje. Znalezienie wsparcia na poziomie 20 000 $ nie powinno być wielką niespodzianką, ale to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy, jak rynek spróbuje trochę odbić. Rynek prawie na pewno odbije się stąd, ale to odbicie jest czymś, co ludzie zaczną ponownie sprzedawać. W końcu wyobraź sobie, że jesteś na tyle lekkomyślny, aby kupić rynek podczas poprzedniej konsolidacji, a możliwość wyjścia z tej okropnej transakcji w sytuacji typu breakeven będzie zbyt dobra, aby z niej zrezygnować.

Jeśli w jakiś sposób przebiliśmy się powyżej poziomu 32 000 USD, rynek i tak prawdopodobnie nadal będzie zawierał wielu sprzedawców powyżej. Ostatecznie za każdym razem, gdy zobaczymy trochę rajdu, pierwsze oznaki zmęczenia spowodują, że ludzie znów będą panikować. Alternatywnie, jeśli spadniemy poniżej poziomu 20 000 USD, rynek będzie bardziej skłonny niż nie otworzyć się na jeszcze większą presję na spadki. W tym momencie rynek powinien spojrzeć na poziom 12 000 USD, który jest ogólnie kolejnym głównym obszarem hałasu.

Ostatecznie, bez względu na to, co stanie się dalej, będziemy świadkami dużej zmienności i prawdopodobnie zauważymy dużą dynamikę w przód iw tył, więc w tym momencie musisz być ostrożny z wielkością swojej pozycji. Szczerze mówiąc, jeśli jesteś uparty na tym rynku, prawdopodobnie masz możliwość zbudowania większej pozycji na niższych poziomach, więc bardzo wahałbym się, aby wskoczyć „all in”, jeśli chodzi o Bitcoin. Młotek na sesję handlową sugeruje, że możemy uzyskać niewielkie odbicie, ale będzie to krótkotrwałe. Dopóki polityka monetarna jest dość ścisła i istnieje wiele obaw, jeśli chodzi o globalną gospodarkę, po prostu nie mogę sobie wyobrazić scenariusza, w którym ludzie będą rzucać dużo pieniędzy na Bitcoina. Jasne, maksymaliści to zrobią, ale mają tendencję do ponoszenia ogromnych strat po drodze. Ostatecznie, masz cały czas na świecie, aby się w to zaangażować. To będzie dobre, jeśli wybierzesz. Rynek bitcoinów musi zwyżkować, zanim zrobią to pozostałe rynki kryptowalut, więc wszyscy będą to oglądać.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.