Cena złota walczy o jasne kierunki powyżej progu 1700 USD. W ocenie strategów TD Securities w żółtym metalu tli się likwidacja.

SILNE DANE O SPRZEDAŻY DETALICZNEJ I PRODUKCJI W IMPERIUM MOGĄ WYWOŁAĆ OBAWY PRZED DODATKOWYMI PODWYŻKAMI
„Podczas gdy pluskwy złota spadają jak domino, ceny są teraz wyzwaniem dla poziomów sprzed pandemii, podnosząc ryzyko, że największa kohorta spekulantów w złocie zacznie odczuwać ból pod jastrzębim reżimem Fed”.

„Ogromne pozycje długie dla traderów prop-trader wydają się zadowalać, ale przeciętny trader wciąż utrzymuje prawie dwukrotnie większy rozmiar pozycji niż oczekiwany. Teraz rośnie presja w kierunku kapitulacji, ponieważ ceny zaczynają kwestionować poziom wejścia z ery pandemii. W próżni likwidacyjnej te masywne pozycje są najbardziej narażone, co sugeruje, że żółty metal nadal jest podatny na dalsze spadki”.

„Można się spodziewać dodatkowej mowy federalnej przed dzisiejszym okresem przerwy w dostawie prądu, ale silny druk sprzedaży detalicznej w połączeniu z mocnymi danymi dotyczącymi produkcji w imperium może wywołać obawy przed dodatkowymi podwyżkami”.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.