Kształt świecy jest negatywny, więc w krótkim okresie możemy mieć trochę poczucia negatywności, ale myślę, że to tylko stanie się okazją.

Dolar amerykański początkowo zwyżkował podczas sesji treningowej w czwartek, gdy próbowaliśmy trochę zwyżkować. Mimo to, rynek znacznie się cofnął, by zejść poniżej poziomu 138 jenów. Poziom ¥138 spowodował ostatnio niewielkie wsparcie, dlatego warto zwrócić uwagę na rynek w tym ogólnym sąsiedztwie. Nawet jeśli załamiemy się stąd, myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim kupujący wskoczą do akcji, ponieważ widzieliśmy wcześniej, że ten obszar oferuje zainteresowanie.

Nawet jeśli załamiemy się poniżej poziomu ¥137, to prawdopodobnie możemy spaść do poziomu ¥136. Poziom ¥136 to obszar, który jest również obsługiwany, ponieważ był bardzo głośny. Obszar ten jest imponujący ze względu na hałaśliwy handel, który widzieliśmy w ciągu kilku tygodni. Z tego powodu uważam, że to tylko kwestia czasu, zanim kupujący wskoczą do akcji i spróbują przebić parę walutową USD/JPY w górę

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.