Rupia indyjska znalazła się w środę w wąskim przedziale w stosunku do silnego dolara, ponieważ inwestorzy trzymali się z daleka od robienia dużych zakładów z powodu niewielkiej jasności co do wielkości powszechnie oczekiwanej podwyżki stóp procentowych przez bank centralny.

Częściowo wymienialna rupia INR=D3 była nieco słabsza i wynosiła 78,74 za dolara od 0540 GMT, po umocnieniu do 78,68 na otwarciu. We wtorek waluta zamknęła się na poziomie 78,7125.

„Nikt nie zajmie dużego stanowiska przed trzydniowym spotkaniem dotyczącym polityki, które rozpocznie się w środę” – powiedział jeden z handlowców z prywatnego banku.

„Jeśli Bank Rezerw Indii (RBI) podniesie się o 50 punktów bazowych (pb), rupia może pozostać na obecnym poziomie, ale jeśli wzrośnie o 35 pb lub mniej, rupia może nawet spaść z powrotem do 80 za dolara. “

Komitet Polityki Pieniężnej banku centralnego ogłosi swoją decyzję w piątek. Podwyżka jest gwarantowana, ale nie ma żadnych wskazówek co do jej wielkości, a sondaż Reuters nie dał żadnego konsensusu.