Siemens Energy powiedział w poniedziałek, że spodziewa się większej niż oczekiwano straty netto w 2022 r., ze względu na opłatę w wysokości około 200 milionów euro związaną z restrukturyzacją rosyjskiej działalności.

Firma, która utrzymuje turbiny na stacji sprężarek Nord Stream 1 Portowaja, podała, że ​​jej roczna strata netto przekroczy stratę netto z 2021 r., która wyniosła 560 mln euro, ze względu na to obciążenie przedstawione jako element wyjątkowy.

Siemens Energy, spółka spin-off firmy Siemens, która posiada większościowy udział w producencie turbin wiatrowych Siemens Gamesa, wcześniej prognozowała roczną stratę netto równą zeszłorocznemu.

Grupa ogłosiła w marcu, że zaprzestanie wszelkiej nowej działalności w Rosji po inwazji na Ukrainę, dodając, że sprzedaż stanowi tylko niski jednocyfrowy procent („niski jednocyfrowy”) jej całkowitego obrotu w wysokości 28,48 mld euro.

Siemens Energy wskazał również, że wyniki Siemens Gamesa zaważyły ​​na jego wynikach, podczas gdy planuje kupić saldo specjalisty od turbin wiatrowych, którego jeszcze nie posiada, za 4,05 mld euro.