USDJPY D1 21-06

Para jest notowana na szczyty dnia, obecnie na poziomie 135,30, ponieważ kupujący starają się przekonać do zdecydowanego wybicia i utrzymać się powyżej znaku wartości. Sam dolar pozostaje w tyle z powodu bardziej pozytywnego apetytu na ryzyko, ale jen jest najgorszym wynikiem tego dnia, któremu nie pomogły rosnące rentowności obligacji skarbowych, a także BOJ jako ostatnia osoba.

Szczyt z zeszłego tygodnia osiągnął 130,59 i liczę, że jeśli uda nam się wybić powyżej tego poziomu, zobaczymy, że para zacznie działać, gdy następna zwyżkowa noga zacznie narzucać się na akcję cenową.Na razie kupujący nadal pukają do drzwi, ale w obliczu rozbieżności w polityce między Fed a BOJ, a także ciągłej presji na rynku obligacji, wygląda na to, że rączka za 135,00 tylko czeka, aby być kolejnym domino, które spadnie w USD /JPY od czasu wzrostu w marcu.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.