Quek Ser Leang z Global Economics & Markets Research firmy UOB Group zauważa, że ​​kurs USD/MYR może nadal rosnąć.

„W naszej cotygodniowej aktualizacji z zeszłego wtorku (12 lipca, punkt na poziomie 4,4350) podkreśliliśmy, że „impuls wzrostowy znacznie się poprawił, a USD/MYR prawdopodobnie wzrośnie do najwyższego poziomu z 2020 r., wynoszącego 4,4410”. Dodaliśmy, że „kolejny duży opór na poziomie 4,4500 jest na razie prawdopodobnie poza zasięgiem”. Nasz pogląd nie był błędny, ponieważ kurs USD/MYR wzrósł w piątek (15 lipca) do najwyższego poziomu 4,4480. Impuls wzrostowy pozostaje silny, a ryzyko na ten tydzień wciąż jest w górę”.

„Jednak ze względu na krótkoterminowe warunki wykupienia USD/MYR może nie być w stanie utrzymać przyczółka powyżej 4,4500. Kolejny opór na 4,4590 raczej nie pojawi się na obrazie. Główne wsparcie na poziomie 4,4120 raczej nie będzie zagrożone w tym tygodniu. Krótkoterminowo, 4.4250 jest już dość silnym poziomem wsparcia”.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.