Oto najnowsze wykresy i statystyki dotyczące danych Commitment of Traders (COT) opublikowanych przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC).

Najnowsze dane COT są aktualizowane do wtorku 28 czerwca i pokazują, jak duzi handlowcy (spekulanci nastawiony na zysk i podmioty komercyjne) byli pozycjonowani na rynkach terminowych.

Zakłady spekulantów na rynku metali COT były ogólnie niższe w tym tygodniu, ponieważ tylko jeden z sześciu rynków metali, które analizujemy, miał wyższą pozycję w tym tygodniu, podczas gdy pięć rynków miało niższe kontrakty.

Jedynym rynkiem metali szlachetnych z wyższymi zakładami spekulantów był Palladium z zyskiem netto wynoszącym zaledwie 221 kontraktów w ciągu tygodnia.

Oto najnowsze wykresy i statystyki dotyczące danych Commitment of Traders (COT) opublikowanych przez Commodities Futures Trading Commission (CFTC).

Najnowsze dane COT są aktualizowane do wtorku 28 czerwca i pokazują, jak duzi handlowcy (spekulanci nastawiony na zysk i podmioty komercyjne) byli pozycjonowani na rynkach terminowych.

Zakłady spekulantów na rynku metali COT były ogólnie niższe w tym tygodniu, ponieważ tylko jeden z sześciu rynków metali, które analizujemy, miał wyższą pozycję w tym tygodniu, podczas gdy pięć rynków miało niższe kontrakty.

Jedynym rynkiem metali szlachetnych z wyższymi zakładami spekulantów był Palladium z zyskiem netto wynoszącym zaledwie 221 kontraktów w ciągu tygodnia.

Na czele spadków zakładów spekulacyjnych w tym tygodniu znalazły się miedź (-9 758 kontraktów) i srebro (-7 528 kontraktów), a złoto (-5 594 kontrakty) i platyna (-2 797 kontraktów) również odnotowały niższe zakłady w ciągu tygodnia.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.