Zarobki poza rolnictwem pojawiają się w pierwszy piątek miesiąca, a ta edycja została przesunięta aż do siódmego ze względu na sposób, w jaki wypada kalendarz. Daje to stosunkowo szybki zwrot przed raportem CPI w przyszły czwartek.

Rynek walutowy jest dziś stosunkowo stabilny, bo odliczamy do danych. Rynek jest w tej chwili niezwykle wrażliwy na dane ekonomiczne, więc będzie to duży. Powiedziałbym, że jesteśmy spóźnieni na wielką stratę tylko w przypadku regularnej wariancji w tym raporcie, więc może to rozpocząć szalony dzień handlowy.

Nachylenie, które widzę na rynkach, to omijanie jastrzębich danych (dobre dane) i silniejsze reagowanie na gołębie raporty. Być może 5% wzrost cen akcji w tym tygodniu zmienił to równanie i zrównoważył to.

Obecna wycena Fed to 85% za podwyżkę o 75 pb 2 listopada i 15% o 50 pb. Wielu urzędników FOMC pracowało nad podniesieniem kursu 75 punktów bazowych w tym tygodniu, a stopa końcowa powróciła do 4,61% z 4,40% w zeszłym tygodniu.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.