Do piątku wskaźnik strachu i chciwości kryptowalut pozostał na niezmienionym poziomie 11 punktów („skrajny strach”).

Bitcoin zintensyfikował swój spadek w czwartek po przebiciu poziomu 20 000 USD. BTC przetestował 11-dniowe minima w pobliżu 18 600 USD w obliczu spadku indeksów giełdowych.

Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Pod względem sezonowości lipiec jest uważany za względny sukces BTC. W ciągu ostatnich 11 lat bitcoin zakończył miesiąc siedmiokrotnie w górę i czterokrotnie w dół. Średni wzrost wyniósł 22%, a średni spadek 9%. W pierwszym przypadku BTC może zakończyć lipiec na poziomie około 23 000 USD. W drugim może zakończyć się lipiec na około 17 000 dolarów.

Według Deutsche Bank, Bitcoin może odzyskać do 28 000 dolarów do końca 2022 roku w związku z prawdopodobnym wzrostem na amerykańskich akcjach.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.