W chwili pisania tego tekstu ETH/USD jest notowany w okolicach znaku 1200,00.  Chociaż Ethereum z pewnością nadal można oglądać w pobliżu jego najniższych głębokości, odwrócenia na wyższe poziomy w krótkim okresie były obfite i dokonywane w warunkach spekulacyjnych i niestabilnych. Wczorajszy wczesny dołek na ETH/USD wyniósł około 1011,00, co zdecydowanie przykuło uwagę szerokiego rynku kryptowalut .

Długoterminowy trend spadkowy na ETH/USD jest głośny i wyraźny. Spekulanci z zamiłowaniem do przygód mogą postawić na zwyżkę, gdy będą flirtować z postrzeganymi poziomami wsparcia i spróbują uchwycić odbicia w górę, ale wydostanie się z pozycji kupna, zanim napotkają przeciwne wiatry, pozostaje trudne do czasu. ETH/USD osiągnął dziś rano szczyt prawie 1254,00, który pobił wszystkie wczorajsze maksima, ale Ethereum nie było w stanie przebić – ani nawet naprawdę zbliżyć się – do poziomu 1280.00, co mogło poruszyć dodatkowe spekulacyjne serca.

Wzrost w wielu głównych kryptowalutach w ciągu ostatnich pół dnia może tymczasowo uspokoić rynek aktywów cyfrowych, ale wystarczyłaby kolejna dawka sprzedaży, aby ponownie rozpalić myśl, że zostaną zademonstrowane nowe dołki. Krótkoterminowe wsparcie w pobliżu 1153,00 powinno być monitorowane, utrzymujący się handel powyżej tego poziomu może wzbudzić zaufanie, ale jeśli zostanie przeniknięty, cienie niższej sprzedaży mogą szybko pojawić się ponownie. Inwestorzy muszą zmierzyć się z pytaniem, jak długo mogą utrzymać pozycję w panujących niestabilnych warunkach.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.