• Wcześniej 58,3
  • PMI dla przemysłu 51,0 vs oczekiwano 54,0
  • Wcześniej 54,6
  • Złożony PMI 52,8 vs oczekiwany 56,0
  • Wcześniej 57,0

O o. Nadchodzą kłopoty. Na pierwszy rzut oka są to duże braki, ponieważ zarówno odczyty usług, jak i odczyty złożone spadły do ​​5-miesięcznych minimów, podczas gdy odczyt dla przemysłu jest najsłabszy od 19 miesięcy. Jeśli usuniesz punkcik z wpływu omikrona na początku roku, jest to najsłabszy wzrost gospodarczy we francuskiej gospodarce od kwietnia 2021 r.

Warto zauważyć, że słabszy popyt i utrzymujące się problemy po stronie podaży zaważyły ​​na wzroście, podczas gdy inflacja presja nadal się nasila, a ogólne koszty nakładów rosną w jednym z najszybszych odnotowanych poziomów. S&P Global zauważa, że: „Francja przeżyła szczególnie gwałtowne spowolnienie wzrostu w czerwcu, a także dalszą rozbieżność między gospodarką produkcyjną i usługową. Niemniej jednak w ciągu miesiąca trendy uległy znacznemu pogorszeniu, ponieważ wysoka inflacja zaczęła coraz bardziej doskwierać. Ogólny wzrost był najwolniejszy od czasu, gdy zakłócenia spowodowane przez firmę Omicron osiągnęły szczyt w styczniu. Poza tym czerwcowy wskaźnik PMI „flash” jest na najniższym poziomie od kwietnia 2021 r.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.