• Indeks traci przyczepność i spada do 106,30.
  • Rentowności w USA powracają w górę przy zmieniających się tendencjach związanych z ryzykiem.
  • Roszczenia wstępne, bilans handlowy następny w notatce w aktach NA.

Dolar , jeśli chodzi o indeks dolara amerykańskiego (DXY) , utrzymuje ostrożną pozycję wokół 106,30 w kontekście rosnących rentowności w USA i zmieniających się trendów apetytu na ryzyko.

INDEKS DOLARA AMERYKAŃSKIEGO PATRZY NA DANE, TRENDY RYZYKA

Indeks notuje zyski trzecią sesję z rzędu w obliczu ogólnego ostrożnego tonu wśród uczestników rynku, a wszystko to w kontekście eskalacji napięć między USA i Chinami oraz ostatnich jastrzębich komunikatów ze strony mówców Fed przed kluczowymi danymi o zatrudnieniu poza rolnictwem, które mają się odbyć w piątek.

Spowolnienie odbicia dolara jest również zgodne z odbiciem rentowności w USA wzdłuż krzywej, szczególnie na krótkim końcu oraz w reakcji na ostatnie jastrzębie komentarze Daly’ego, Bullarda i Mestera z FOMC, którzy bronili dalszego zacieśniania w kolejnych miesiącach .

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.