Jak zauważyliśmy w naszej recenzji z 16.06.2022 r. ( Wyniki ostatniego posiedzenia Fed. Dokąd pójdzie dolar ?), „na razie, przynajmniej w średnim terminie, nadal powinniśmy oczekiwać umocnienia dolara i DXY indeks rośnie. Głównym motorem jest tu polityka monetarna Fed, najbardziej (w tej chwili) najbardziej rygorystyczna w porównaniu z innymi głównymi światowymi bankami centralnymi.

„Podział lokalnych poziomów oporu 105,06 i 105,56 na wykresie DXY będzie sygnałem do wznowienia  długich pozycji na indeksie dolara DXY (w terminalu handlowym MT4 jest wyświetlany jako CFD #USDX).” W tym przypadku #USDX będzie nadal rósł w kierunku wieloletnich maksimów na 121,00, 129,00.

fundamentalnego punktu widzenia należy spodziewać się wznowienia umocnienia dolara i wzrostu #USDX, a jednym z głównych powodów tego, jak zauważyliśmy, jest „polityka pieniężna Fedu, najbardziej rygorystyczna wśród największych banków centralnych świata”.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.