Masdar i Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) z Abu Zabi rozważają wiążące oferty na 40% udziałów w niemieckiej morskiej farmie wiatrowej Iberdrola w umowie, która wyceniłaby ją na 1,4 miliarda euro, źródło zamknięte do sprawy powiedział Reuterowi.

Fundusze infrastrukturalne InfraRed i EIP są również bliskie złożenia ofert na projekt znany jako Wikinger , podało źródło.

Największy europejski zakład energetyczny prowadzi rozmowy telefoniczne z potencjalnymi nabywcami mniejszościowego pakietu udziałów w farmie wiatrowej, podały dwa źródła, i wybierze zwycięzcę w nadchodzących tygodniach.

Iberdrola, InfraRed i EIP odmówiły komentarza, podczas gdy CPPIB nie mógł od razu uzyskać komentarza Reutersa poza normalnymi godzinami pracy.

„Masdar nadal napędza znaczny wzrost w swoim globalnym portfelu czystej energii, który obejmuje wiodące na świecie projekty wiatrowe w Europie… nadal jesteśmy zaangażowani w zwiększanie naszej obecności na całym świecie, aby wesprzeć transformację energetyczną” – powiedział Masdar w oświadczeniu przesłanym e-mailem. , odmawiając komentowania umowy.