Ostatni miesiąc był jednym z najgorszych dla bitcoina, a BTC stracił 41% swojej wartości, nie dorównując historycznym trendom.

Bitcoin spadł w czwartek o 7,2%, kończąc go na około 18 800 USD. Ethereum stracił 8,7%, podczas gdy inne wiodące altcoiny w pierwszej dziesiątce spadły z 4,4% (BNB) do 10,6% (Dogecoin). Jednak nowy dzień, miesiąc i pół roku Bitcoin przywitał kupnem. Na cienkim rynku na początku dnia, gdzie Azja była głównie aktywna, spowodowało to wzrost ceny o 11% do 20 800 USD, szybko spadając do 19 400 USD.

Innymi słowy, widzimy próby stworzenia pozoru kupowania dipów w bitcoinach. Jednak wzrost ceny pociąga za sobą wzrost sprzedaży – typowy znak, że profesjonaliści instytucjonalni i rynkowi „wyrzucają” aktywa do inwestorów detalicznych, kierując się wykresem cenowym.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.