Bitcoin
FxPro

Bitcoin wzrósł o 2,4% do 30,5 tys. USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum dodał 0,2% do 1820 USD. Ether znalazł się niespodziewanie wśród maruderów. Altcoiny z pierwszej dziesiątki wzrosły z 1,5% (BNB) do 4,1% (Solana).

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut, według CoinMarketCap, wzrosła w ciągu nocy o 1,8% do 1,26 biliona dolarów. Indeks dominacji Bitcoina wzrósł o 0,2% do 46,3%. Indeks strachu i chciwości kryptowalut spadł o 3 punkty do 10 w piątek i pozostaje w „skrajnym strachu”.

Bitcoin odbił się w czwartek po gwałtownych spadkach dzień wcześniej. W umocnieniu pomógł słabszy dolar oraz pozytywne indeksy giełdowe. Lokalny trend spadkowy (dawny trójkąt konsolidacyjny z 10 maja) przekształcił się w linię wsparcia. Na krótką metę to dobra wiadomość. Warto jednak pamiętać, że jest to krucha struktura, którą może przełamać zarówno mocniejszy dolar, jak i reakcja rynku na informacje z rynku pracy.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.