Dolar osiąga najniższy poziom od ponad trzech tygodni

  • Następny cel dla złotych byków to 1750 USD – analityk
  • Zapotrzebowanie na złoto w Chinach spadnie w drugiej połowie z poziomów z 2021 r. – WGC (przekształcenia, dodanie komentarzy, aktualizacja cen)

W czwartek ceny złota osiągnęły najwyższy poziom od trzech tygodni po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell zasygnalizował, że bank centralny może spowolnić tempo podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, co ciążyło na rentownościach dolara i obligacji skarbowych.

Spot złotowzrosła o 0,7% do 1745,20 USD za uncję do 0912 GMT, najwyższego poziomu od 8 lipca.

kontrakty terminowe na złoto w USAwzrosła o 1,4% do 1 743,70 USD.

„Fed stał się „gołębi” i chociaż zasygnalizowane stopy mogą wzrosnąć, prawdopodobnie nastąpi to w wolniejszym tempie, aby nie wystraszyć Main Street – co miało negatywny wpływ zarówno na dolara amerykańskiego, jak i na rentowności obligacji skarbowych, co dało wzrost do złota” – powiedział niezależny analityk Ross Norman.

Fed podniósł w środę referencyjną stopę procentową overnight o trzy czwarte punktu procentowego, starając się ostudzić najintensywniejszy przełom inflacji od lat 80. XX wieku.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.