Para AUD/USD nieznacznie wzrosła, gdy dolar amerykański cofnął się. Indeks dolarowy cofnął się o około 0,40% w trakcie nocnej sesji, ponieważ inwestorzy nadal skupiali się na danych z ostatniego piątku o zatrudnieniu. Według Bureau of Labor Statistics (BLS) w lipcu gospodarka dodała ponad 528 tys. miejsc pracy, a stopa bezrobocia spadła do 3,6%.

Płace również nadal rosły. W rezultacie inwestorzy wierzą teraz, że Rezerwa Federalna będzie kontynuować podwyżki stóp procentowych w nadchodzących miesiącach. W niedzielnym wywiadzie Mary Daly powiedziała, że ​​popiera podwyżkę stóp o 0,50% we wrześniu.

W osobnym raporcie Michelle Bowman, prezes Fed, powiedziała, że ​​zdecydowanie popiera podwyżkę stóp o 0,75% w zeszłym miesiącu. Dodała, że ​​popierała również podobne podwyżki stóp, dopóki inflacja nie zaczęła spadać w sposób spójny i trwały.

Z Australii nie będzie ważniejszych danych ekonomicznych. Dlatego kolejnymi kluczowymi danymi do obejrzenia będą nadchodzące dane inflacyjne z USA. Ekonomiści spodziewają się, że dane pokażą, że inflacja spadła z 1,3% do 0,2% w ujęciu miesięcznym. Oczekują również, że ceny spadły z 9,1% do 8,7% w ujęciu rok do roku.

Co więcej, ekonomiści spodziewają się, że dane pokażą, że bazowy CPI spadł z 0,7% do 0,5%. W ujęciu r/r spodziewają się, że bazowy CPI wzrósł z 5,9% do 6,1%. Liczby te są nadal znacznie wyższe niż cel Fed wynoszący 2,0%.