Akcje Zur Rosespadł we wtorek po sceptycznym komentarzu analityka. Papiery apteki internetowej spadły o około dziesięć procent do 62,45 franków i zbliżają się tym samym do minimum 60,90 franków osiągniętego pod koniec lipca. W wyniku tego ucierpiały świadectwa udziałowe niemieckiego konkurenta Shop Apothekewychowanie tyłka w słabnącym indeksie małych kapitalizacji SDaxponad pięć procent.

Analityk Otto Sieber z brytyjskiego banku inwestycyjnego Barclays napisał o napiętym bilansie w Zur Rose. Ekspert pozostaje optymistą w perspektywie średnio- i długoterminowej, jeśli chodzi o wzrost biznesu spowodowany e-receptą, ale dostrzega ryzyko w perspektywie krótkoterminowej i obniżył swoje szacunki dotyczące sprzedaży na lata 2023 i 2024.

Ekspert zwraca uwagę, że mogą wystąpić dalsze opóźnienia w powszechnym wprowadzaniu e-recept w Niemczech. Ponadto dostrzega krótko- i średnioterminowe negatywne skutki wprowadzenia elektronicznej karty zdrowia jako sposobu realizacji e-recept. Wstępne specyfikacje elektronicznej karty zdrowia sugerują, że apteki internetowe nie będą jeszcze miały do ​​niej dostępu.

W związku z oczekiwanym odpływem gotówki w Zur Rose i napiętą sytuacją na rynkach kredytowych, może okazać się konieczne podwyższenie kapitału dla spółki.