Szczyt w tym tygodniu osiągnął na krótko 137,00, zanim wszystko spadło z powrotem na USD/JPY w ciągu ostatnich dwóch dni. Para spadła obecnie o kolejne 0,5% do 135,00, a najniższy poziom osiągnął 134,75. Dzieje się tak, gdy widzimy również niewielki „szczyt” rentowności obligacji skarbowych na rynku obligacji, co sugeruje, że narracja prawdopodobnie odeszła od szczytu inflacji per se.

Po zbliżeniu się do 3,50% dwa tygodnie temu, rentowności 10-letnich obligacji skarbowych spadły dziś znacznie poniżej 3%. Zasadniczo obserwujemy spadek progów rentowności, a ceny rynkowe dla stopy końcowej Fed również cofają się. To jest coś, co sugeruje potencjalny zwrot – lub przynajmniej odpoczynek – w jednej z kluczowych narracji rynkowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.