GBPUSD testuje górną linię trendu/100 godzin MA

GBPUSD próbuje przebić się ponad opadającą w dół linię trendu wraz ze swoją 100-godzinną średnią kroczącą (niebieska linia na powyższym wykresie). Oba te poziomy zbliżają się do 1,2114. Powyżej z rozpędem spowoduje, że inwestorzy będą patrzeć na 200-godzinną średnią kroczącą 1,21524. Wczorajszy szczyt na 1,2137 byłby również celem w górę. Przypomnijmy z wczoraj, że wysoka cena zatrzymała się tuż przy 100-godzinnej średniej kroczącej (niebieska linia) i znalazła chętnych sprzedawców.

Zniżką dzisiaj, podczas sesji azjatyckiej, cena próbowała zejść poniżej celu spadkowego w pobliżu 1,20619 (patrz niebieskie kółka ponumerowane), ale znalazła nabywców wsparcia. Ruch z powrotem nad obszar wahań między 1.20866 a 1.20989 zmienił sprzedających w kupujących (patrz zielone kółka z numerami). Obszar ten jest obecnie bliskim obszarem ryzyka w ciągu dnia. Pozostań powyżej, daje kupującym nachylenie stronniczości.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.