Nie jest tajemnicą, że inflacja sieje spustoszenie w finansach wielu ludzi. W dzisiejszych czasach wszystko, od mieszkań przez żywność po media, jest droższe niż przez długi czas. A dla konsumentów, którzy mają kłopoty z gotówką, to jest problem.

Tymczasem branża turystyczna wcale nie jest odporna na inflację. I chociaż Amerykanie są wyraźnie chętni do podróżowania (zwłaszcza po tym, jak zostali zamknięci we wcześniejszych stadiach pandemii), wielu z nich również gromadzi gigantyczne karty kredytowe, aby tak się stało.

W maju przeciętny użytkownik Kapitału Osobistego wydał na podróż 1304 USD. Oznacza to wzrost o 42% od maja 2021 r.

Jeśli zamierzasz odbyć swoją część podróży w tym roku, warto spróbować odłożyć oszczędności, aby nie popaść w długi. Oto kilka sposobów, aby to zrobić.

 1. Podróżuj poza godzinami szczytu
  Linki sponsorowane
  Tanie Loty i Bilety Lotnicze – Ceny i Rezerwuj
  Kajak.pl
  Wiele osób lubi podróżować latem, ponieważ pogoda jest zazwyczaj łagodna i sprzyja współpracy. A dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym podróżowanie latem jest czasem jedyną opcją.

Ale jeśli nie musisz podróżować latem, nie rób tego. W wielu przypadkach podróżowanie w lipcu, sierpniu lub na początku września będzie kosztować więcej niż podróż w drugiej połowie września i jesienią. A odłożenie planów na później może oznaczać zebranie niezłych oszczędności.

 1. Ruszaj w drogę zamiast latać, jeśli podróżujesz z grupą
  Ceny benzyny są teraz naprawdę wysokie, podobnie jak koszt wejścia na pokład samolotu. Jeśli więc podróżujesz w grupie, możesz zapłacić za przejazd do miejsca docelowego zamiast płacić premię za rezerwację lotu.

Co więcej, tego lata odwołania linii lotniczych są bardzo duże, więc jeśli zdecydujesz się jechać do miejsca docelowego, możesz oszczędzić sobie trochę frustracji. Bonus: Nie musisz się również martwić o koszty wynajmu samochodu po przybyciu na miejsce wakacji.

 1. Korzystaj z właściwych kart kredytowych
  Niektóre karty kredytowe oferują hojne nagrody za loty, pobyty w hotelu oraz posiłki i rozrywkę w drodze. Warto przyjrzeć się aktualnej kolekcji kart kredytowych i upewnić się, że ich programy nagród podróżnych są na najwyższym poziomie. Jeśli nie, być może nadszedł czas na złożenie wniosku o nową kartę kredytową.

Co więcej, jeśli zamierzasz dużo latać w tym roku, możesz zapłacić, aby zarejestrować się w celu uzyskania karty kredytowej z nagrodami podróżnymi . Karty te często oferują korzyści, które mogą przynieść znaczne oszczędności, takie jak bezpłatny bagaż rejestrowany.

 1. Jeśli to możliwe, szukaj zniżek gotówkowych
  Chociaż zdecydowanie opłaca się skorzystać z nagród kartą kredytową, w niektórych przypadkach opłacanie niektórych aspektów podróży gotówką będzie miało większy sens. Na przykład niektóre stacje benzynowe oferują duże zniżki za doładowania gotówki, więc jest to scenariusz, w którym korzystanie z karty kredytowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz także negocjować lepsze stawki za wycieczki, a nawet posiłki w restauracji, jeśli chcesz i możesz zapłacić gotówką.

Nie dziwi fakt, że Amerykanie w tym roku wydają więcej na podróże. Ale opłaca się stosować te strategie do obniżania kosztów, szczególnie w czasie, gdy inflacja gwałtownie rośnie.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.