Bayer podniósł swoje roczne cele w czwartek po skorzystaniu z dużego popytu na nasiona i nawozy oraz rosnącej sprzedaży produktów ochrony zdrowia konsumentów.

Niemiecki producent farmaceutyków i materiałów rolnych ma teraz na celu skorygowanie zysku 2022 przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) w wysokości około 13 miliardów euro, w oparciu o kursy wymiany z 30 czerwca, w porównaniu z wcześniejszą prognozą 12 miliardów euro. powiedział w oświadczeniu.

Bayer odnotował w drugim kwartale skorygowany Ebitda o 30% do 3,35 mld euro, przekraczając średnie szacunki analityków na 3,28 mld euro.

Ceny podstawowych produktów rolnych, takich jak kukurydza i soja, wzrosły na całym świecie po inwazji Rosji na Ukrainę, co skłoniło rolników do stosowania większej ilości nawozów chemicznych i nasion w celu zwiększenia plonów.

Dział Crop Science, który wygenerował większość zysków firmy Bayer w pierwszej połowie roku, odnotował, że skorygowany wskaźnik Ebitda wzrósł w drugim kwartale o ponad 70% do 1,75 mld euro, przewyższając tym samym konsensus rynkowy na poziomie 1,56 mld euro.