Według analityków UBS, dźwignia w środowisku kryptowalut zaczęła żyć własnym życiem.

   Wykres cen bitcoinów w odstępach 1 tygodnia

Coś nieoczekiwanego dzieje się na rynkach kryptowalut, gdzie nietypowe wydarzenia są zwykle bardzo przyziemne: bitcoin, największy zasób cyfrowy, traci grunt na rzecz mniejszych i mniej znanych altcoinów.

Alternatywne waluty cyfrowe osiągają lepsze wyniki od flagowej kryptowaluty od początku czerwca. Monety takie jak XRP, Solana, Avalanche i Polygon wzrosły w piątek o ponad 5%, w porównaniu do wzrostu Bitcoina o mniej niż 1%. Cena eteru również wzrosła o 5%. Od początku miesiąca Bitcoin spadł o około 35%, a Ethereum o 38%. W tym samym okresie altcoiny Solana, XRP i Polkadot straciły odpowiednio około 1%, 8% i 15%.

Nie zawsze tak jest. Bitcoin, który cieszy się największą akceptacją wśród inwestorów, jest ogólnie postrzegany jako najbezpieczniejszy zakład na rynku, który jest daleki od stabilności. Cały sektor znalazł się pod presją w wyniku serii problemów z pożyczkodawcami kryptowalut i upadku funduszy hedgingowych.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.