Przełącznik delewarowania został ponownie włączony, ponieważ rynki są w trybie sprzedaj wszystko, przenosząc to z piątku zeszłego tygodnia.

Dolar jest głównym beneficjentem tego wszystkiego, ponieważ widać, jak rozwija się we wszystkich kierunkach i ma silną kontrolę, gdy sprawy toczą się w europejskim porannym handlu. Akcje mocno krwawią, a wyprzedaż obligacji pogarsza się zarówno w Europie , jak iw Stanach Zjednoczonych .

EUR/USD jest teraz obniżony do świeżych minimów w dniu 1,0465, w dół o 0,5%, ponieważ cena zmierza w kierunku ponownego przetestowania 1,0400, a następnie majowych minimów około 1,0349-54:

EURUSD D1 13-06

Para konsolidowała się wchodząc do EBC w zeszłym tygodniu, ale brak odpowiedzi banku centralnego na ryzyko fragmentacji był od tego czasu kluczowym czynnikiem wyzwalającym wyprzedaż europejskich aktywów. Euro nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Gdzie indziej GBP/USD spadł o 0,6%, ponieważ sprzedawcy również celują w roczne minima, jak wspomniano wcześniej . USD/JPY nadal flirtuje z poziomem 135,00, ale istnieją pewne przepływy przeciwne z wahań ryzyka na rynkach w grze.

Gdzie indziej, USD/CAD wzrósł o kolejne 0,4% do 1,2830, podczas gdy AUD/USD spadł o 0,7% w ciągu dnia i ponownie testuje uchwyt 0,7000:

AUDUSD D1 13-06

Podwójny szczyt w okolicach 0,7265-70 to trochę zły techniczny znak, a ostatnie nastroje na rynku wpływają na to jeszcze bardziej. Przebicie poniżej 0,7000 może spowodować nasilenie wyprzedaży, zwłaszcza jeśli dzisiejsze nastroje rynkowe nie poprawią się znacząco.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.