EUR/USD na przemian zyski ze stratami wokół strefy 0,9700.
Dolar wygląda na nieco powyżej poziomu 113,00 we wtorek.
W języku EBC, włoska produkcja przemysłowa jest następna na liście.
Wydaje się, że EUR/USD napotkał pewną rywalizację w strefie 0,9670 i teraz próbuje odzyskać barierę 0,9700 i powyżej.

EUR/USD WYGLĄDA NA USD, TRENDY RYZYKA
EUR/USD daje pewne oznaki życia po czterech kolejnych dziennych spadkach i trzyma się regionu 0,9700 we wtorek.

Bycza próba w tej parze nastąpiła wśród marginalnych wzrostów dolara i odruchu odruchu w niemieckim 10-letnim benchmarku, po osiągnięciu nowych 11-letnich maksimów powyżej 2,35% na początku tygodnia.

W krajowym kalendarzu jedyną publikacją popartą wystąpieniami A.Enria i P.Lane’a z EBC będzie Włoska Produkcja Przemysłowa. Po drugiej stronie stawu Harker i Mester z FOMC również mają przemawiać w pustym zapisie.

Kalkulator walutowy. Na co zwrócić uwagę w okolicach EUR

Niższa noga EUR/USD spotkała się jak dotąd w tym tygodniu z pewną początkową rywalizacją w przedziale 0,9670/65.

W międzyczasie oczekuje się, że akcja cenowa wokół europejskiej waluty będzie ściśle podążać za dynamiką dolara, obawami geopolitycznymi i rozbieżnością między Fedem a EBC. Oczekuje się, że po najnowszych wynikach kluczowych wskaźników gospodarczych, ten ostatni będzie się dalej rozszerzał w obliczu utrzymującej się odporności gospodarki amerykańskiej.

Co więcej, rosnące spekulacje na temat potencjalnej recesji w regionie – która wydaje się być wspierana przez słabnące wskaźniki nastrojów, a także rozpoczynające się spowolnienie niektórych wskaźników fundamentalnych – potęgują kwaśne nastroje wokół euro

Kluczowe wydarzenia w strefie euro w tym tygodniu : Produkcja przemysłowa EMU, EBC Lagarde (środa) – Niemcy Ostateczna stopa inflacji (czwartek) – Bilans handlowy EMU (piątek).

Ważniejsze kwestie na tylnym kotle : Kontynuacja cyklu podwyżek EBC a rosnące ryzyko recesji. Wpływ wojny na Ukrainie i utrzymującego się kryzysu energetycznego na perspektywy rozwoju regionu i perspektywy inflacji.

Poziomy EUR/USD do obejrzenia

Jak dotąd para zyskuje 0,15% przy 0,9712, a przekroczenie 0,9999 (najwyższe tygodniowo 4 października) miałoby na celu 1,0050 (najwyższe tygodniowo 20 września) w drodze do 1,0197 (najwyższe miesięczne 12 września). Z drugiej strony istnieje natychmiastowe wsparcie na poziomie 0,9535 (dołek tygodniowy 28 września) przed 0,9411 (dołek tygodniowy 17 czerwca 2002) i wreszcie 0,9386 (dołek tygodniowy 10 czerwca 2002).

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.