EURUSD H1 23-06

Gospodarka francuska już niespodziewanie skurczyła się w I kwartale , a ostatnie załamanie w czerwcowych odczytach PMI nie zapewnią większego pocieszenia, że ​​ryzyko recesji w Europie jest tuż za rogiem.

Dzisiejsze odczyty są stosunkowo słabe i nadal podkreślają łagodniejsze warunki popytowe, ponieważ presja inflacyjna wywiera nacisk na gospodarkę, zwiększając bieżące problemy po stronie podażowej.

Euro spadło z 1,0565 do sesyjnego minimum wynoszącego obecnie 1,0535, zbliżając się do 100-godzinnej średniej kroczącej (czerwona linia) na poziomie 1,0528. Wyzwaniem dla waluty jest teraz, w jaki sposób ta narracja, tj. gospodarka wkraczająca w teren znacznie szybciej niż oczekiwano, będzie pasować do determinacji EBC do zaostrzenia polityki i dalszego podnoszenia stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

Jeśli trend się utrzyma, możemy spodziewać się silniejszych wskaźników recesji na długo przed czwartym kwartałem lub na początku przyszłego roku. Czy decydenci EBC będą w stanie to tolerować i utrzymać podwyżki stóp procentowych? To będzie kluczowe pytanie, które wymaga odpowiedzi, ale nie zapewni euro zbytniej wygody, ponieważ rynek próbuje to rozgryźć – zwłaszcza jeśli dane gospodarcze będą nadal pogarszać się w nadchodzących miesiącach.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.