Wcześniejsze wiadomości o pożarze LNG (w których nastąpi tylko „częściowe” ponowne uruchomienie w ciągu 90 dni, a pełne operacje zostaną wznowione dopiero „pod koniec 2022 roku”) w obiekcie w Teksasie:

  • Gaz ziemny imploduje po tym, jak Freeport LNG ostrzega, że ​​pełny restart nastąpi dopiero pod koniec 2022 r.

Teraz za pośrednictwem Wall Street Journal ( z bramką) Rosja wykorzystuje LNG jako broń przeciwko Europie. W podsumowaniu:

  • Działania Moskwy mające na celu ograniczenie eksportu gazu ziemnego do Europy wprowadziły kryzys energetyczny na kontynencie w nową, niebezpieczną fazę
  • Rosyjski państwowy gigant gazowy Gazprom PJSC zdławił w tym tygodniu dostawy gazociągiem Nord Stream do Niemiec, obwiniając brakujące części turbin, które utknęły w Kanadzie z powodu sankcji.
  • Europejscy urzędnicy i analitycy odrzucili to wyjaśnienie. Powiedzieli, że Moskwa uzbraja gaz przeciwko członkom Unii Europejskiej, którzy nałożyli sankcje na rosyjską gospodarkę i dostarczali broń Ukrainie.

Sprawdź ten link do Dziennika, aby dowiedzieć się więcej, jeśli masz do niego dostęp.

Aktualizacja gazu (świece godzinowe):

wykres gazowy 17 czerwca 2022

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.