Przedsiębiorca z regionu Tula Wasilij Starodubcew został właścicielem rosyjskiej spółki zależnej kanadyjskiej firmy McCain Foods Limited, poinformował serwis prasowy Korporacji Rozwoju Regionu Tula.

„Właścicielem rosyjskiego przedsiębiorstwa kanadyjskiego producenta frytek McCain Foods – McCain Foods Rus LLC, które miało wybudować zakład przetwórstwa ziemniaków w regionie Tula, był biznesmen Wasilij Starodubcew, wnuk gubernatora Tula Wasilija Starodubcewa w latach 1997-2005 produkty z mrożonych ziemniaków zachowają pierwotnie zaplanowany kierunek pracy” – czytamy w oświadczeniu.

Koncern wyjaśnił, że od kilku miesięcy rząd regionu Tula poszukiwał nowego inwestora po decyzji LLC McCain Foods Rus o zawieszeniu budowy zakładu.

W maju 2021 r. firma McCain Foods Rus LLC rozpoczęła budowę zakładu przetwórstwa ziemniaków, stając się pierwszym zagranicznym rezydentem w Uzlovaya SSE w regionie Tula. Umowa na budowę kompleksu przetwórczego została podpisana w 2020 roku. Planowano zainwestować w projekt 12,7 miliarda rubli. Planowano zakończyć budowę zakładu w 2022 roku.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.