USDJPY
USDJPY ucina sobie drzemkę

The USDJPY przesuwał się w dół i w górę wczoraj, a dzisiaj porusza się w dół i w górę.

Niska cena wczoraj utknęła w martwym punkcie przed 38,2% zniesieniem ostatniej linii trendu wzrostowego (od 6 czerwca). Ten poziom zniesienia jest również bliski huśtawki w górę z wtorkowej transakcji i huśtawki dołka ze środowej transakcji (patrz niebieskie kółka z numerami).

Kolejny ruch w górę wczoraj utknął w martwym punkcie przed wcześniejszym szczytem dnia, a także szczytem ze środy. Tak więc sufit jest na miejscu między 134,46 a 134,55 (patrz czerwone, numerowane kółka). Potrzeba byłoby ruchu powyżej tego poziomu, aby dodać do byczego nastawienia.

Z drugiej strony, dzisiejsza niska cena na 133,35 utknęła przed niską ceną z wczoraj na 133,175. Dołek również utknął w miejscu przed opadającą w górę linią trendu wraz z rosnącą 100-godzinną średnią kroczącą, która obecnie wynosi 133,385. Przejście poniżej tych poziomów zwiększyłoby nastawienie niedźwiedzie.

Na razie para wydaje się zmęczona po gwałtownym zwyżce, ale cena też się nie cofa. Kiedy jesteś zmęczony, odpoczywasz. Kurs USDJPY odpoczywa i czeka na kolejny shove, który obudzi akcję cenową do następnego ruchu.

Po której stronie łóżka stanie USDJPY?

Trend jest twoim przyjacielem, a nastawienie pozostaje bardziej bycze powyżej wspomnianych niższych poziomów – zwłaszcza, że ​​ceny rynkowe są jeszcze bardziej zacieśniane przez Fed i szybciej zaostrzają się.

Jeśli jednak plony zaczną spadać, ponieważ Giełda Papierów Wartościowych rozwija się w dużym stopniu, co może być katalizatorem dla ruchu naprawczego w dół, przynajmniej w krótkim okresie.

Dobrą wiadomością jest to, że linie frontu zostały narysowane. Śledź akcję cenową i „wolę” rynku. W pewnym momencie ponownie się obudzi. .

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.