Moskwa. 13 lipca INTERFAX.RU – “Magnit” powiadomił londyńską giełdę o anulowaniu dopuszczenia do obrotu na rynku głównym globalnych kwitów depozytowych detalisty

Firma zdecydowała się anulować notowanie NRD ze względu na zbliżające się zakończenie programu NRD, powiedział Magnit w oświadczeniu. Wycofanie i wycofanie GDR z obrotu na LSE ma wejść w życie 30 sierpnia.

Jak informowaliśmy, firma, zgodnie z ustawą 114-FZ, wysłała wniosek do Ministerstwa Finansów o kontynuowanie obiegu GDR-ów poza Federacją Rosyjską i 20 maja otrzymała decyzję o odmowie realizacji wniosku. Następnie sprzedawca wysłał do JPMorgan Chase Bank, NA wypowiedzenie umowy depozytowej i programu GDR .

Umowa depozytowa przestanie obowiązywać od 26 sierpnia.

GDR-y detalisty są notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, akcje na Moskiewskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.