To nie tylko sezon zarobkowy dla NASDAQ 100, gdy korporacje informują o swoich wynikach i perspektywach gospodarczych, ale w tym tygodniu czeka nas również parada krytycznych danych inflacyjnych ze Stanów Zjednoczonych . Stany Zjednoczone nie tylko podadzą dziś wyniki CPI, ale jutro pojawią się indeksy cen producentów, a dane o sprzedaży detalicznej zostaną podane w piątek. Chociaż techniczni traderzy mogą twierdzić, że nie są zainteresowani żadnym z tych raportów, z pewnością dane wpłyną na nastroje behawioralne na tym, co już jest nerwowym rynkiem akcji.

Chociaż handel na NASDAQ 100 przyniósł lepsze wyniki od połowy czerwca, nie powstrzymało to nerwowych warunków. Wczorajszy spadek poniżej poziomu 11 700,00 był przypomnieniem, że indeks giełdowy oparty na technologii może poruszać się szybko, a dołki osiągnięte we wtorek osiągnęły ważne wsparcie w pobliżu poziomu 11 680,00. Skoki były powszechne na NASDAQ 100 i można to zauważyć dzisiaj, gdy ogłoszone zostaną liczby CPI. Długoterminowy trend spadkowy na indeksie prawdopodobnie nie miał swoich ostatnich dni.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.