• „Tokio może interweniować, jeśli jen spadnie poniżej 135 do dolara i zacznie spadać. Właśnie wtedy Tokio naprawdę musi wkroczyć”, powiedział Atsushi Takeda, główny ekonomista w Itochu Economic Research Institute w Tokio.
  • „Ale Waszyngton nie przyłączy się, więc będzie to interwencja solo. Dla Stanów Zjednoczonych przyłączenie się do Tokio w ramach interwencji nie ma żadnej wartości”.

W zeszłym tygodniu wspomniałem 135 jako poziom, ale powiedziałem, że to moje szalone przypuszczenie. Podejrzewam, że może ten 135 jest prawie taki sam, ale hej, może nie. Myślę, że kluczowymi słowami są „jeśli jen… zacznie swobodnie spadać ”. „Swobodny upadek” jest tym, co będziemy musieli zinterpretować. Patrząc na poniższy wykres …. co to zajmie???

Z piątkowymi danymi o CPI w USA, które kierują rentowności w przeciwieństwo swobodnego spadku (tj. rosną w górę ) przygotujcie się na pchnięcie na 135 i więcej dla USD/JPY w nadchodzącym tygodniu.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.