Miniony tydzień był z pewnością zmienny dla głównych par walutowych. GBPUSD odnotował największy ruch spadający do najniższego rekordowego poziomu, aEURUSDosiągnął również nowy minim rok i najniższy poziom od 2002 roku.

A co z pozostałymi parami? Co więcej, jak pary zakończyły tydzień z technicznego punktu widzenia.

mogę coś powiedziećwalutyw krótkim okresie były spadkowe w stosunku do USD, podczas gdy niektóre były bardziej przechylone w górę w stosunku do dolara. Możesz być również zaskoczony niektórymi technicznymi uprzedzeniami.

W tym tygodniu analizowałem każdą parę indywidualnie. Oglądaj jeden po drugim lub wybieraj i wybieraj. Ale jeśli chcesz być przygotowany na nowy tydzień handlowy, poświęć trochę czasu i przygotuj się do handlu w poniedziałek.

Pamiętaj, aby polubić, skomentować i zasubskrybować nasz kanał YouTube.

————————————————– ——————————————

EURUSD : EURUSD odbija się od nowych minimów z 2022 r. i odchyla krótkoterminowe nastawienie z powrotem w górę.

Kurs EURUSD przesunął się do nowego minimum, wracając do 2002 r. w tym tygodniu, ale odbił się do zamknięcia tygodnia i zamyka się z krótkoterminowym nastawieniem byczym. Czy niski może być w parze? W tym filmie przedstawiam poziomy, które utrzymywałyby nastawienie bardziej bycze, oraz kluczowe cele, do których należy dotrzeć, aby zwiększyć to nastawienie.

GBPUSD : Rekordowo niski poziom GBPUSD, ale tygodniowy poziom zamknięcia jest krótkoterminowy.

GBPUSD osiągnął w tym tygodniu nowy rekord wszech czasów. Jednak przed zamknięciem cena odbiła się i zamyka tydzień z bardziej byczym nastawieniem w krótkim okresie. Co należy zrobić, aby utrzymać nienaruszone nastawienie ST w nowym tygodniu handlowym?

USDJPY : USDJPY wciąż ma do czynienia z ekstremami interwencji BOJ.

USDJPY ma ducha werbalnych i rzeczywistych ekstremów interwencyjnych, z którymi należy sobie poradzić w pobliżu poziomu 145,00 i powyżej. Szczyty w tym tygodniu zrównały się z poziomem 145,00, ale zamykają tydzień blisko tego poziomu. Czy sprzedający mogą nadal trzymać limit na parze i być może pchać niżej w nowym tygodniu handlowym?

USDCHF : USDCHF zamyka się z bardziej byczym nastawieniem. Czy kupujący mogą utrzymać tempo?

USDCHF zamknął tydzień z bardziej byczym nastawieniem w tygodniu wzrostów i spadków. Czy kupujący w nowym tygodniu handlowym mogą utrzymać tempo?

USDCAD : USDCAD zamyka się blisko szczytów rocznych i najwyższego poziomu od maja 2020 r. Co teraz?

Wraz z zamknięciem USDCAD na nowych maksimach za rok i najwyższym poziomie od maja 2020 r., kupujący są pod ścisłą kontrolą. Co osłabiłoby trend wzrostowy dla tej pary w nowym tygodniu handlowym?

AUDUSD : Kupujący na AUDUSD mieli szansę na wzrost. Nie trafili.

W tym krótkim filmie FOREX QUICK patrzę na AUDUSD. Kupujący w tym tygodniu mieli szansę, ale kończą tydzień ze sprzedającymi z powrotem pod kontrolą w krótkim i długim okresie. Para zamyka się poniżej 100-godzinnego MA i linii trendu kanału. Idąc dalej, trzeba będzie cofnąć się nad tymi obszarami, aby przechylić nastawienie z powrotem do góry (to byłoby minimum). Brak tego i sprzedający mają ścisłą kontrolę w perspektywie krótko- i długoterminowej.

NZDUSD : Skoro RBNZ ma podnieść stawki o 50 punktów bazowych, co muszą zrobić kupujący, aby podnieść NZDUSD?

Podobnie jak AUDUSD, tydzień kończący się 30 września 2022 r., kupujący NZDUSD mieli szansę przejąć większą kontrolę. Ten ruch się nie powiódł i cena zbliża się do minimów z tygodnia. Co musiałoby się wydarzyć w nowym tygodniu handlowym, aby NZDUSD przechylił nastawienie z powrotem na górę?

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.