Moskwa. 13 lipca INTERFAX.RU – Poprawa infrastruktury miejskiego transportu elektrycznego w Petersburgu do 2028 r. pozwoli na ustawienie pierwszego tramwaju na autopilocie na trasie, powiedział dziennikarzom gubernator Aleksander Begłow.

„Należy dokonać przebudowy przede wszystkim naszych parków. (…) myślę o 2028 roku. Postaramy się do tego dążyć” – powiedział.

Według niego pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione. W szczególności na ulice miasta wyjeżdżają tramwaje Bogatyr-M produkowane przez PK Transport Systems LLC, wyposażone w aktywny kompleks wspomagania kierowcy.

Kompleks składa się z systemu bezpieczeństwa aktywnego i systemu kontroli czuwania kierowcy, połączonych ze sobą. Aktywny system bezpieczeństwa obejmuje kamery wideo i detektor radaru, pozwala na automatyczne hamowanie. System monitorowania czuwania kierowcy monitoruje stan kierowcy i daje sygnał w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.