Moskwa. 13 lipca INTERFAX.RU – Rosyjskie Centrum Badawcze „Chemii Stosowanej (GIPC)” państwowej korporacji Rostec zwiększy produkcję sprzętu do produkcji produktów naftowych o 25%.

Według Rostec w szczególności wzrośnie produkcja zwykłych dysz do produkcji benzyny i nafty, które są wykonane ze stali nierdzewnej i służą do rozdzielania oleju na frakcje poprzez rektyfikację.

„Zwiększenie produkcji sprzętu do kolumn destylacyjnych pomoże zapobiec niedoborom, które mogą wystąpić w przemyśle petrochemicznym po odejściu zagranicznych dostawców. Nasze produkty mają wysokie wskaźniki wydajności i produktywności. Jednocześnie rosyjskie regularne opakowania są tańsze niż zagraniczne odpowiedniki na koszt. Dzisiaj, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, zwiększyliśmy wydajność dysz o 25% z możliwością dalszej rozbudowy produkcji” – słowa dyrektora naczelnego centrum naukowego Eleny Kozłowej cytowane są w prasie wydanie.

Dysze zwykłe są stosowane w kolumnowych aparatach do przenoszenia masy w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafinacji ropy naftowej, naftowo-gazowym, farmaceutycznym i alkoholowym.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.