Dolar kanadyjski spadł nieco w stosunku do japońskiego jena w środę, ponieważ rynki ropy również zaczęły się nieco korygować. Niemniej jednak w dłuższej perspektywie ropa naftowa powinna nadal rosnąć, więc normalna długoterminowa korelacja powinna wrócić do obrazu. Rynek jest bardzo wrażliwy na ropę, ponieważ Kanada jest jej głównym eksporterem, a japońska gospodarka importuje 100% swojego paliwa.

Kiedy rozglądam się po świecie, widać, że istnieje wiele obaw, jeśli chodzi o apetyt na ryzyko i należałoby założyć, że „handel z apetytem na ryzyko” będzie kupował tę parę. Jednak Bank Japonii nadal robi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać stopy procentowe w pobliżu obszaru 25 punktów bazowych w 10-letniej notatce, więc w tym momencie japoński jen będzie nadal tracić na wartości w stosunku do większości walut , ale nie ma rynku idzie prosto tam na zawsze. W rzeczywistości cofnięcie się do pudełka, które miałem na tym wykresie przez kilka dni, ma sens. To spowodowałoby, że rynek przetestowałby poziom ¥102, obszar, który był poprzednio rekordowy.

50-dniowa EMA również zmierza w kierunku tego samego obszaru, więc myślę, że ma całkiem sens, że wszystko pokrywa się w tym samym obszarze i mamy okazję zobaczyć, jak kupujący wskakują. szukam, ale będziemy musieli zobaczyć, czy otrzymamy taką możliwość. Jeśli zejdziemy poniżej 50-dniowej EMA, to następny znaczący poziom wsparcia zostanie znaleziony na psychologicznie ważnym poziomie 100 ¥. Wszystko poniżej zaczyna zagrażać samemu trendowi .

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.