Okres karencji w wysokości 100 mln USD kończy się w niedzielę wieczorem

Rosja może po raz pierwszy w tym stuleciu nie spłacać zadłużenia zagranicznego, ponieważ zegar tyka od kilku opóźnionych płatności odsetek zablokowanych przez zachodnie sankcje.

RYS.1

   Rezygnacja z długu zaszkodzi prestiżowi Rosji i może wywołać kroki prawne ze strony niektórych wierzycieli © Alexander Nemenov/AFP/Getty Images

Około 100 milionów dolarów odsetek od rosyjskiego długu rządowego ma zostać wypłacone posiadaczom obligacji do niedzieli wieczorem, tj. do końca 30-dniowego okresu karencji, w którym kraj musi dokonywać płatności, aby uniknąć niewykonania zobowiązania.

Rosja poinformowała, że ​​wysłała fundusze inwestorom, ale sankcje finansowe nałożone na kraj od początku istnienia NWO na Ukrainie uniemożliwiają Moskwie dostęp do krytycznej infrastruktury rynkowej i spłatę zewnętrznych dłużników.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.