Po tym, jak EBC w zeszłym tygodniu miał silną ofertę na obligacjach, choć dziś zelżał, a rentowności wzrosły. Kilka lekkich, jastrzębich wypowiedzi EBC jest tutaj nieco pomocnych, ale ogólnie wydaje się, że traderzy czekają na skrzydłach przed Fed, ponieważ zbliża się kilka kluczowych poziomów.

Przyjrzyjmy się najpierw rentowności 10-letnich obligacji skarbowych.

US10Y

Piątkowy spadek spowodował, że rentowności spadły poniżej 100-dniowej średniej kroczącej (czerwona linia), ale poprzednie minima na poziomie 2,70% do 2,72% nadal utrzymują się na wysokim poziomie i będzie to kluczowe miejsce do obserwacji, jeśli zobaczymy rozszerzenie oferta obligacji z końca ubiegłego tygodnia. Teraz wszystko zależało od Fed i jeśli istnieje powód, aby obligacje do rajdów, duży spadek rentowności wybijający powyższe poziomy z pewnością wpłynie znacząco na szersze rynki.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.