Funt brytyjski wahał się w piątek i z powrotem, podczas gdy my nadal obijamy się na poziomie 1,20. Poziom 1,20 jest obszarem, w którym nadal widać wiele akcji, ponieważ wcześniej był głównym poziomem wsparcia, a teraz „pamięć rynkowa” może pojawić się na obrazie, aby zaoferować opór. Świeca na piątek sugeruje, że jesteśmy trochę zdezorientowani, co ma sens, że widzieliśmy stosunkowo niezmieniony rynek.

Jeśli zejdziemy poniżej dołków z piątkowej sesji, prawdopodobnie będziemy mogli zejść do poziomu 1,18, aby przetestować poprzednie wsparcie. Z drugiej strony, jeśli przebijemy się powyżej szczytu świecy na dzień, możemy dążyć do osiągnięcia poziomu 1,22, być może nawet poziomu 1,24 w dłuższej perspektywie. Poziom 1,24 to obszar, który był ważny nie raz i myślę, że dla funta brytyjskiego byłby to ogromny problem do pokonania. Myślę, że w tym momencie wchodzimy w długoterminowy trend wzrostowy.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.