USD/JPY po raz kolejny jest znaczącym motorem na początku nowego tygodnia, a para spadła o 0,5% do poziomu 132,50 w tej chwili. Inne główne waluty niewiele się zmieniły, ponieważ zamierzamy zaaklimatyzować się w nowym miesiącu, chociaż nie będzie zbyt wiele czasu, aby spocząć na laurach. Bonanza banków centralnych będzie kontynuowana w tym tygodniu, aw piątek w porządku obrad są także dane o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA.

Fed podkreślił zależność od danych, a dwa najważniejsze, które należy obserwować, to raport o zatrudnieniu w USA oraz dane o inflacji konsumenckiej przed kolejnym posiedzeniem FOMC 22 września. Dostaniemy po dwie sztuki wcześniej, a pierwsze z tych wydań pojawią się pod koniec tego tygodnia.

Akcje są nieco łagodniejsze, aby rozpocząć dzień, a kontrakty terminowe na Stany Zjednoczone są niższe o około 0,4%. Ale to nadchodzi po wielkim tygodniu z piątkowym wyprzedzeniem, w którym test S&P 500 wraca powyżej 100-dniowych i 100-tygodniowych średnich kroczących. Tymczasem rynek obligacji jest nadal kluczowym miejscem do obserwacji, gdzie rentowności 10-letnich obligacji skarbowych idą z potencjalną awarią techniczną.