Średnia cena wynajmu mieszkania na Manhattanie w czerwcu wzrosła o 29% w ujęciu rocznym i wyniosła rekordowe 5058 USD miesięcznie, według rzeczoznawców Millera Samuela i pośrednika w obrocie nieruchomościami Douglasa Ellimana. O tym informuje CNBC.

Jednocześnie analitycy uważają, że wzrost cen utrzyma się co najmniej do jesieni w obliczu dużego popytu na nieruchomości w centralnej części Nowego Jorku.

„Nie ma oznak spowolnienia, przynajmniej jeszcze nie”, powiedział dyrektor generalny Miller Samuel Jonathan Miller.

Popyt na mieszkania na wynajem rośnie w obliczu rosnących oprocentowań kredytów hipotecznych i oczekiwań na spadek cen, zmuszając tych, którzy wcześniej planowali zakup do wynajęcia, dodał Miller. Ponadto do Nowego Jorku wracają rodziny, które opuściły miasto podczas pandemii koronawirusa, a młodzi absolwenci uczelni idą do pracy.

Na tym tle liczba mieszkań dostępnych do wynajęcia na Manhattanie spadła w ciągu roku o 46% do 6,4 tys.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.