Uderzenia rakietowe przeprowadzone przez Rosję w poniedziałek i wtorek uderzyły w prawie 30% ukraińskiej infrastruktury energetycznej – powiedział we wtorek późnym wieczorem w rozmowie z CNN minister energetyki Ukrainy Herman Halushchenko.

Rosjan „nie obchodzą wszystkie międzynarodowe umowy i konwencje”, powiedział, wyjaśniając zwolennikom swojego kraju, że Ukraińcy „potrzebują” ochrony przed tymi nalotami.

Władze w Kijowie we wtorek wezwały Ukraińców, aby nie używali swoich urządzeń gospodarstwa domowego do zmniejszenia ogólnego zużycia energii elektrycznej, ponieważ miliony mieszkańców stoją w obliczu przerw w dostawie prądu po rosyjskich atakach na sieć energetyczną, na bezprecedensową skalę od początku rosyjskiej ofensywy pod koniec lutego ubiegłego roku .

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.