• Wcześniej +0,8%
  • PKB +2,9% vs oczekiwane +2,8% r/r
  • Wcześniej + 8,7%

Patrząc na szczegóły, produkcja usług spadła o 0,4%, przy czym największy negatywny wkład pochodził z działalności w zakresie zdrowia ludzkiego i pracy socjalnej, odzwierciedlając zmniejszenieCOVID-19zajęcia. Konsumpcja gospodarstw domowych spadła o 0,2%, a dodatni wkład handlu netto pomógł zrównoważyć sytuację. Ogólnie rzecz biorąc, PKB w II kwartale jest postrzegany o 0,6% powyżej poziomu sprzed pandemii, tj. IV kwartału 2019 r.

Funt złapał lekki wzrost na danych z 1,2190 do 1,2215 po publikacji, ponieważ dane były lepsze niż oczekiwano, ale nadal wskazuje na kurczenie się brytyjskiej gospodarki w II kwartale. Nie wydaje mi się to zbytnio pocieszające, ponieważ popycha narrację o recesji o krok bliżej niż prognoza BOE z początku przyszłego roku. https://www.youtube.com/user/JakOszczedzac

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.