BWT Alpine F1 Team wystartuje w jutrzejszym Grand Prix Wielkiej Brytanii z Fernando Alonso na siódmym miejscu, a Esteban Ocon na piętnastym miejscu po mokrej nawierzchni kwalifikacyjnej na torze Silverstone.
 
Fernando zaliczył cztery kolejne występy w Q3, podczas gdy Esteban mógł liczyć na nieszczęście, że odpadł z kwalifikacji w Q2 z powodu utraty mocy związanej z problemem chłodzenia akumulatora podczas sesji.
 
Niespójna pogoda w Silverstone sprawiła, że ​​bieganie na torze było wyzwaniem przez cały weekend. Wczoraj powtórzył się mieszany dzień z suchym wolnym treningiem 3, który odbył się wcześniej w sobotę przed rozmytymi popołudniowymi kwalifikacjami.
 
Obaj kierowcy przeszli przez Q1 po serii okrążeń na Intermediate z Fernando, który zakończył na dziesiątym miejscu z czasem okrążenia wynoszącym 1min 41,598sek i dwunastym Estebanem mniej niż 0,2sek za nimi.
 
Warunki pogorszyły się w drugim kwartale, a okrążenia ustalone na początku sesji okazały się kluczowe dla jakiejkolwiek szansy na awans do pierwszej dziesiątki. Fernando posuwał się naprzód w ciągu 1 minuty 42,209 sekundy, a Esteban przegrał na piętnastym miejscu po problemie z baterią w sesji.
 
Chcąc powtórzyć swój heroiczny występ w Kanadzie, Fernando wspiął się na pierwsze miejsce po pierwszym okrążeniu w Q1, zanim zajął trzecie miejsce, gdy inni ukończyli konkurencyjne okrążenia. Pogoda miała się pogorszyć pod koniec sesji, ponieważ ostatni czas okrążenia Fernando wynoszący 1 min 42,116 s okazał się wystarczająco dobry, aby zająć siódme miejsce.

By Michał Kawalec

Absolwent Wydziału Finansów na kierunku Finanse i Rachunkowość, w trakcie studiów magisterskich Rynki Finansowe, ze specjalności Doradztwo Inwestycyjne. Z rynkiem walutowym związany jest od kilku lat. Zwolennik analizy technicznej, specjalizuje się w geometrii rynku.